Meblościanki mogą kojarzyć raczej z wystrojem salonu, kto jednak powiedział, że nie można kupić meblościanki do kuchni? Chyba nikt, dlatego warto jest zastanowić się nad tym pomysłem. Tak naprawdę, obecna moda promuje kuchenne regały ścienne, a to ze względu na ich funkcjonalność oraz efektowność.

Meblościanki kuchenne cieszą się też dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Można powiedzieć, że jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie (choć nie zawsze – wszystko zależy od modelu meblościanki), niż zakup mebli na wymiar.

Producenci mebli kuchennych prześcigają się w pomysłach co do designu oraz funkcjonalności swoich meblościanek. Klientom proponują coraz nowocześniejsze rozwiązania, wśród których warto jest wymienić: szafy do zabudowy sprzętów AGD (zyskujące coraz większe rzesze zwolenników) oraz rozbudowane systemy przechowywania.

Meblościanki mogą przyjmować różne formy i kształty. Niezaprzeczalnie najpopularniejsze wciąż są prostokątne meblościanki kuchenne z szafami zamykanymi drzwiczkami. Zwykle w skład meblościanki wchodzą regały z półkami i szufladami oraz szafy, choć bywają też nowocześniejsze rozwiązania, jak np. meblościanki firmy Snaidero, które charakteryzują się wbudowaną w ścianę spiżarnią (z mnóstwem półek oraz szuflad) zamykaną przesuwanymi drzwiami – idealne miejsce na przechowywanie garnków i innych niezbędnych sprzętów kuchennych.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są meblościanki firmy Bulthaup – z zewnątrz wyglądają jak typowa, wielka szafa, jednak po otwarciu drzwi, okazuje się, że jest to prawdziwy regał do przechowywania kuchennych sprzętów. Jest tu miejsce zarówno na garnki, patelnie, jak i na roboty kuchenne, a nawet łyżki i chochle (te ostatnie można przechowywać po wewnętrznej stronie drzwi szafy, na wbudowanych tam ruchomych półkach oraz relingach). Podobno projektanci meblościanek tej firmy inspirowali się wątkami domowej przestrzeni, dokładniej skupiając się na ogniskach wody i ognia.

Nie możesz zdecydować się, jak umeblować swoją kuchnię? Najlepiej zrób najpierw rozeznanie – odwiedź kilka sklepów meblowych, pooglądaj oferty różnych producentów w Internecie – to z pewnością ułatwi Ci, podjęcie ostatecznej decyzji.