Kiedy dni stają coraz dłuższe, krzewy zaczynają pokrywać zielone pąki, a słońce coraz częściej wynurza się zza chmur, przychodzi czas wypoczynku na świeżym powietrzu. Wychodzimy wtedy do przydomowych ogródków lub maszerujemy na działkę, aby towarzyszyć naturze podczas jej corocznych rozkwitów. Wyciągamy wtedy zeszłoroczne meble ogrodowe i przygotowujemy je do tegorocznego wypoczynku – oczywiście naszego wypoczynku. Istnieje też możliwość zakupu nowych mebli ogrodowych (jednak warto jest to zrobić nieco wcześniej, a nie czekać na ostatnia chwilę).

Jakie meble ogrodowe kupujemy najczęściej? Przymiotniki, które powinny je opisywać to: wytrzymałe, odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, wygodne i ładne. Rzeczywistość jest jednak nieco inna – najczęściej bowiem kupujemy plastikowe meble ogrodowe (ponieważ są najtańsze), które są wygodne, jednak bardzo szybko się niszczą (ścierają się). Alternatywą dla plastikowych mebli ogrodowych są meble wiklinowe, które w bardzo prosty sposób można znaleźć właściwie na wszystkich aukcjach internetowych. One również ulegają szybkiemu zniszczeniu, jeśli właściciele nie dbają o nie prawidłowo – chodzi tu przede wszystkim o zgubne działanie wilgoci (należy je chować pod dachem lub kupić parasol ogrodowy, który będzie chronił je przed deszczem). Można też zainwestować w drewniane meble ogrodowe (najczęściej wykonane z drewna sosny skandynawskiej) – są one zdecydowanie droższe, ale jednocześnie bezpieczniejsze dla środowiska (producenci dbają też o ich solidne wykonanie).

Standardowy zestaw mebli ogrodowych składa się ze stołu i kilku krzeseł (wedle potrzeb), bardzo często dokupowany jest także parasol ogrodowy (jest to jednak raczej dodatek na szczególnie upalne dni). Często właściciele przydomowych ogródków decydują się też na dodatkowe zakupy, w postaci: drewnianych huśtawek, leżaków, ławeczek, czy hamaków, które mogą umilić czas spędzany poza domem.

Aby meble ogrodowe służyły nam przez lata, powinniśmy o nie dbać i prawidłowo je konserwować (nieważne z jakiego materiału są wykonane).