Jakich mebli nie powinno zabraknąć w żadnej sypialni? Z pewnością na pierwszym miejscu należy tu wymienić łóżko, później na liście znaleźć powinna się komoda, szafka nocna i większa szafa.

Zastanawiając się nad zakupem mebli do sypialni, nie można kierować jedynie ceną – czasem tańsze rozwiązania okazują się krótkoterminowe, np. tanie łóżko złamie się po dwóch tygodniach, a drzwi od szafy odpadną po około tygodniu. Wynika z tego, że czasem droższe meble stają się rozwiązaniem na lata, kiedy meble kupione w zaskakująco niskiej cenie, posłużą nam jedynie przez miesiąc i znowu staniemy przed problemem kupna nowych (choć nie jest to oczywiście regułą).

Najważniejszym zakupem do sypialni jest łóżko. Powinno ono być przede wszystkim wygodne, ponieważ będziemy na nie liczyć w chwilach zmęczenia, a także błogiego relaksu. Dziś można osobno zakupić materac i ramę łóżka – w ten sposób sporo oszczędzając. Cena najtańszej ramy wynosi około 300 złotych – tego rodzaju rama wykonana jest ze stali galwanizowanej i płyt wiórowych. Najmodniejsze są jednak ramy wykonane z rattanu – drewna trzcinowego wykorzystywanego przy produkcji koszy i mebli. Z pewnością więcej, niż rama łóżka będzie kosztował materac – około 1000 złotych trzeba przeznaczyć na materac sprężynowy, natomiast około 500 złotych na materac z poliuretanu.

Zamiast łóżka można zainwestować też w wersalkę, która jest idealnym rozwiązaniem w mieszkaniach, gdzie sypialnia pełni jednocześnie rolę salonu oraz w pokojach starszych dzieci. Do sypialni dzieci można kupić również łóżko piętrowe (jeśli są w podobnym wieku i mieszkają razem) – cena takiego łóżka razem z tańszymi materacami wyniesie około 1700 złotych.

Pozostałe meble (komody, szafki nocne i większe szafy) można kupić osobno lub w zestawie, dzięki czemu będą tańsze. Wszystko jednak zależy od naszego zapotrzebowania – czasem w zestawie znaleźć się mogą meble, których nie będziemy mieli, gdzie postawić albo takie, które nie będą się nam podobały – w takim wypadku lepiej jest kupić poszczególne elementy umeblowania sypialni osobno.